Kontakt

Jitka Maroušková - kapelnice

 

tel.:     +420 224 316 542

mob.:  +420 604 541 356

web: http://countryladies.cirman.cz

e-mail: Country_Ladies@seznam.cz

 

Staňte se naším fanouškem na facebookuStaňte se fanouškem

Login


O kapele Tisk Email

 

Country LadiesDámská skupina Country Ladies je česká hudební skupina reprezentující žánrové zaměření amerického i českého country, černošských spirituálů, národních a trampských písní. Pořady konferujeme v češtině, němčině a angličtině.

 

Skupinu založila Jitka Maroušková v roce 1979. Skupina za dobu své existence prošla celou řadou personálních změn, které vždy výrazně ovlivnily celkový zvuk kapely i výběr repertoáru.

 

Během svého působení jsme natočily kazety i CD. Kmotry byli Ivan Mládek, Slavomil Janov, Jitka Vrbová, Jakub Smolík, Radek Tomášek, Franta Hakr z KTO, Milan Dufek z Rangers a vládní rada – ředitel referátu MO Rakouska Hans Weiländer.

 

Skupina hraje k tanci i poslechu, na plesích, svatbách, v klubech, na sportovních akcích, na festivalech v České republice i v zahraničí. Převážně v Rakousku, Německu, Švýcarsku, v Polsku a na Slovensku. Letos jsme pozvané na festival do Dánska. Prezentovaly jsme se jak v rozhlasových, tak i televizních médiích. Některé písničky máme převzaté (např. Bílá skála, Jambalaya, Country Roads, Cotton field back Home, Thattl be the Day, I saw the Light, Susana, Starý honec krav, Rocky Top, Zlaté střevíčky, To ta Helpa, Ještě si já pohár vína zaplatím.atd.), ale máme i vlastní tvorbu. Oblečení ve stylu country, které jsme si navrhovaly dle vlastní fantazie, preferujeme kůži, samet, tygrovinu, vyšívané košile v country stylu, třásně a cvočky.

 

V kapele je 7 hudebnic, ale můžeme hrát i v menším obsazení. Podle toho se odvíjí i cena vystoupení. Nejnižší cena kapely je 5 000,- Kč za vystoupení. Cena se odvíjí podle toho kolik hudebnic hraje, jak dlouhý je program a jak dlouhá je trasa.